У ГПУ повідомили, що фактично завершили розслідування проти Новинського

2 Листопада 2018, 12:16

Генеральна прокуратура України фактично завершила розслідування у справі нардепа Вадима Новинського, який підозрюється причетності до незаконного позбавлення волі митрополита Олександра Драбинка, особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ МП Володимира Сабодана. Про це 1 листопада повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу "Перший західний".

 

"Слідство фактично завершено. Чекаємо останню експертизу. Як тільки вона надійде до нас, справа буде передана на ознайомлення стороні захисту, а потім – до суду", – сказав він.

 

Генпрокурор запевнив, що матеріали кримінальної справи будуть передані стороні захисту для ознайомлення до кінця 2018 року.

 

Як повідомлялося, у травні 2014 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ МП Володимира Сабодана – Олександра Драбинка. Слідство вважає, що нардеп Новинський причетний до незаконного позбавлення волі митрополита .

 

3 листопада 2016 року генеральний прокурор Юрій Луценко  опублікував подання Генпрокуратури до Веховної Ради про зняття депутатської недоторканності та надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського.

 

9 листопада народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський заявив, що отримав для ознайомлення подання Генпрокуратури про притягнення його до кримінальної відповідальності.

 

15 березня 2018 року Юрій Луценко заявив, що кримінальні провадження щодо народних депутатів із фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна та Вадима Новинського скоро будуть передані до судую