У ГПУ повідомили, коли справу “діамантових прокурорів” передадуть до суду

6 Жовтня 2015, 17:42

Матеріали кримінальної справи стосовно підозрюваних у корупції прокурорів Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна передадуть до суду в листопаді. Про це повідомив заступник Генпрокурора Віталій Касько.

"Зараз на стадії завершення деякі експертизи і процесуальні дії. До суду справу плануємо направити в листопаді", – сказав він.  

Касько також спростував заяву Корнійця про те, що справа проти нього «сиплеться», оскільки слідство подовжили з двох до чотирьох місяців.

"Заява Корнійця – маніпуляція. Нехай мені покажуть справу цієї категорії, яка за два місяці була направлена до суду. За такий термін ми змогли закінчити слідство по одному епізоду – прокурору Львівської області, де був один заявник і одна зафіксована передача. Враховуючи обсяг доказів і матеріалів, які в цій справі треба перевірити, чотири місяці – це не строк", – наголосив заступник Генпрокурора.

Нагадаємо, заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна було затримано в результаті спільної спецоперації ГПУ та СБУ 5 липня.

Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця..

Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

20 липня Апеляційний суд Києва залишив без змін рішення Печерського районного суду Києва щодо запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою і застави у розмірі 3,2 млн грн щодо екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця.

Також нагадаємо, що Корнієць вніс заставу у 3,2 млн грн і так само, як і Шапакін, вийшов на волю.