Генеральна прокуратура України передасть до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця після 10 жовтня. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.
У ГПУ сказали, що Корнійцю був обмежений термін для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження з-за того, що його захист "ухиляється від ознайомлення".
"У зв'язку з цим, постановою слідчого судді Печерського районного суду р. Києва задоволено клопотання сторони обвинувачення і сторони захисту встановлений строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження до 10.10.2016, по завершенню якого обвинувальний акт буде направлено до суду для розгляду по суті", – сказали в прес-службі.
У відомстві повідомили, що 17 серпня завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні від 29.01.2016 за підозрою Олександра Корнійця у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 189 (вимагання, що завдало майнову шкоду в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб) КК України та Л. Прокопенко (сестра Корнійця, – ред.) кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 358 КК України, а також надано доступ до матеріалів досудового розслідування.
При цьому, в ГПУ сказали, що 7 вересня у зв'язку з тим, що підозрювані переховуються від органів слідства досудове розслідування у кримінальному провадженні було зупинено, але зараз їх місце перебування вже встановлене, у зв'язку з чим розслідування відновлено.
Нагадаємо, Шапакін і Корнієць були затримані 6 липня 2015 року в результаті спецоперації ГПУ та СБУ за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Обом затриманим повідомлено про підозру у одержанні хабара. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.
Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обоє прокурорів внесли застави і вийшли на волю.
15 лютого заступник генпрокурора Віталій Касько заявив, що Олександру Корнійцю оголосили ще одну підозру і можуть оголосити ще дві додаткових.
У лютому ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що прокурорів та слідчих, які займалися справою так званих "діамантових прокурорів", звільнили з Генпрокуратури. Однак прес-служба ГПУ цю інформацію офіційно спростувала. Давид Сакварелідзе підтвердив кадрові перестановки в ГПУ, пов'язані зі справою "діамантових прокурорів".
4 березня в.о. генерального прокурора Юрій Севрук "через суспільний резонанс" доручив Сакварелідзе стати старши групи прокурорів, які підтримують державне обвинувачення у провадженні стосовно Олександра Корнійця, Володимира Шапакіна та Валерія Гібаленка.