У ГПУ пояснили ситуацію з закриттям провадження проти Єфремова

1 Квітня 2016, 08:08

Прокурор Генпрокурори Владислав Куценко повідомив, що стосовно екс-нардепа Олександра Єфремова було закрито тільки одне кримінальне провадження, пов'язане з розпалюванням міжнаціональної ворожнечі. Про це Куценко сказав увечері 31 березня в ефірі одного з телеканалів.

"Я хочу всіх заспокоїти. Кримінальну справу, пов'язану з Єфремовим вже передано до суду з обвинувальним актом Генпрокуратори. За "диктаторських законами", ви це пам'ятаєте. І ніхто від обвинувачення не відмовляється. На звинуваченнях ми наполягаємо. Прокурори будуть присутні в суді і підтримуватимуть держзвинувачення щодо Єфремова. У нас достатня доказова база, щоб наш обвинувальний акт був прийнятий судом. І ми будемо наполягати на обвинувальному висновку з реальним терміном покарання. Щодо Єфремова було порушено кілька кримінальних проваджень. І те, що відноситься до сьогоднішніх заяв, це пов'язано тільки з одним з епізодів – розпалюванням міжнаціональної ворожнечі", – розповів Куценко.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти колишнього голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова, відкрите за підозрою в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Як відомо, 14 лютого 2015 року ГПУ спільно з СБУ затримала Олександра Єфремова

16 лютого Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці або заставу 3,7 млн грн.

Пізніше стало відомо, що за Єфремова було внесено заставу, але ГПУ висунула йому нові звинувачення, зокрема, у розпалюванні міжнаціонального конфлікту.

1 листопада термін домашнього арешту Єфремова минув. А вже 4 листопада з нього зняли електронний браслет.

30 листопада Печерський районний суд Києва повернув прокуратурі обвинувальний акт стосовно колишніх народних депутатів Олександра Єфремова, Олександра Стояна і Сергія Гордієнка у справі про голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014. Судді мотивувавли це тим, що обвинувальний акт не відповідає вимогам КПК України.

Згідно з розслідуванням Українського тижня, 13 травня 2014 року депутати прийняли закон №1261-VII, чим внесли зміни у примітки 3 та 4 статті 364 Кримінального кодексу, які суттєво послабили можливу відповідальність ініціаторів голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. Статтю 364 Кримінального кодексу змінили так, щоб по ній можна було судити тільки за майнові злочини. Таким чином, депутати декриміналізували обвинувачення стосовно трьох екс-нардепів (Олександра Єфремова, Олександра Стояна та Сергія Гордієнка), яких судять за «диктаторські закони» саме за ст. 364. Вказану поправку до закону вніс народний депутат та екс-регіонал Антон Яценко.