У ГПУ підтвердили інформацію щодо екстрадиції до Росії Тумгоєва

13 Вересня 2018, 18:58

Україна 12 вересня передала Росії громадянина РФ Тимура Тумгоєва. Про це в четвер, 13 вересня, повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.  

 

"12.09.2018, компетентними органами України російській стороні передано громадянина Російської Федерації Тумгоєва Тимура Хусеновича. Його було передано з додержанням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України та які регулюють відносини з питань екстрадиції між Україною та Російською Федерацією", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас у ГПУ не підтвердили дані про те, що Тумгоєв воював на Донбасі на боці українських військ. 

 

"Слід також зазначити, що "позитивний імідж" Тумгоєва Т.Х. у пресі намагаються створити за рахунок поширення інформації про його участь в антитерористичній операції на сході України", – заявив Лисенко.

 

За його словами, за весь час розгляду ГПУ запиту про його видачу будь-яких даних про участь Тумгоєва в АТО не надходило, також жодного разу про це не заявила сторона захисту.

 

"Не зважаючи на дії Російської Федерації на території України, що були засудженими більшістю держав світу, Україна продовжує займати позицію цивілізованої правової держави, що додержується правил на світовій арені, у тому числі щодо екстрадиції правопорушників", – наголосили в ГПУ.

 

 

Нагадаємо, за даними ЗМІ, 12 вересня Генеральна прокуратура України за запитом ФСБ видала Росії інгуша Тимура Тумгоєва, який воював на Донбасі проти незаконних збройних формувань.