У Горішніх Плавнях збирають підписи під петицією, щоб не перейменовувати місто

13 Червня 2016, 19:31

На сайті Горішньоплавнинської міської ради було зареєстровано петицію «Залишити назву міста Горішні Плавні». За п‘ять днів петиція вже зібрала 500 підписів, що у 2,5 рази більше ніж потрібно для того, щоб петицію розглянули на сесії міської ради. Про це повідомляється на сторінці міста у Facebook.

Згідно з повідомленням, автор петиції – координатор кампанії «Горішні Плавні – це круто!» – Олексій Захарченко стверджує, що патріотично налаштоване населення міста підтримує цю назву, проте влада принципово не хоче сприймати її. 

«Я не скажу, що переважна більшість, але велика частина населення міста нормально сприймає назву Горішні Плавні. Проте, замість проведення роз’яснювальної роботи серед населення, пояснення, що через нову назву місто стало справжнім брендом і відомим на всю Україну, розроблення інвестиційних планів та туристичної стратегії міста, міська влада на чолі з Дмитром Биковим робить усе для того, щоб містяни асоціювали її з селом чи болотом. Це політика, що веде в нікуди!», –наголосив Захарченко. 

В петиції йдеться про те, що Горішні Плавні стали символом декомунізації й отримали підтримку багатьох відомих людей в Україні.

«Ніколи Комсомольськ не мав і не міг мати такого визнання в Україні. А сьогодні тисячі людей хочуть приїхати в Горішні Плавні та відкрити їх для себе", – йдеться у петиції.

Варто відзначити, що на сайті міської ради також зареєстровані петиції з вимогою перейменувати місто в інші назви. Зокрема назва Святомиколаївськ за 12 днів спромоглася зібрати 319 підписів, Добровольськ – 28, Дніпроград – 26, а Дніпрова Хвиля – 24 голоси.

Нагадаємо, 19 травня 2016 року Верховна Рада України перейменувала місто Комсомольськ, що на Полтавщині, в Горішні Плавні. Однак 23 травня стало відомо, що влада Комсомольська Полтавської області збирається оскаржити у Вищому адміністративному суді рішення Ради про перейменування міста.

Раніше міськрада запропонувала залишити місту стару назву, зробивши її абревіатурою. Місто намагалися назвати на честь Колективу Молодих Соціально Мотивованих Людей – Справжніх Козаків. Однак у парламенті з таким перейменуванням не погодилися і за пропозицією Інституту національної пам'яті присвоїли місту історичну назву Горішні Плавні.