У Генштабі пояснили затримку виплат «бойової тисячі»

15 Лютого 2016, 16:56

Виплати грошових нагород за участь у бойових діях у зоні АТО та завдання втрати противнику поновлять після юридичного погодження відповідного наказу міністра оборони. Про це повідомили на сторінці Генштабу у мережі Facebook.

Зокрема там повідомили, що виплати «бойової тисячі», винагороди за підбиту техніку, виконання бойового завдання» не скасовано, а наказ наразі перебуває в уряді на погодженні.

«Наразі підготовлений новий наказ міністра оборони України №67 від 10.02.2016 щодо виплати бойових винагород. Наказ уже погоджений в Міністерстві фінансів, Міністерстві праці та перебуває на погодженні в Міністерстві юстиції. Це стандартна процедура для подібних нормативних документів», – йдеться у тексті.

Також пояснили, що новий наказ став потрібен через зміну порядку виплати винагород, запроваджену Кабміном.

«20 січня 2016 року Кабінет Міністрів України видав постанову №18, згідно з якою порядок виплати винагороди військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, НГУ та інших силових відомств визначають керівники відповідних інституцій. На виконання цієї постанови і підготовлений Наказ Міністра оборони. Крім того, це дасть змогу виправити низку недоліків в механізмі нарахування бойових винагород, які існували раніше», – додали у повідомленні.

Окрім того, у Генштабі пояснили, що всі винагороди за участь у боях до погодження наказу виплатять, згідно з новим порядком. Сам наказ пообіцяли опублікувати і роз’яснити одразу після погодження.

Нагадаємо, станом на вересень 2015 року бійці сил АТО отримали понад 64 млн грн винагород за участь у бойових діях.