"Те, що Юлія Володимирівна витратила всі екологічні гроші на виплату пенсій – це неправда. Бюджетні витрати жорстко регламентовані. Не можна взяти гроші з однієї статті і профінансувати іншу.
Не можна взяти гроші, призначені на виплату пенсій, і купити для міністерства оборони танки. Так само не можна взяти гроші з екології та закупити комп'ютери або виплатити пенсії.
Що зробила екс-прем'єр? Вона взяла екологічні гроші та профінансувала інші бюджетні витрати, в тому числі і бюджети областей. На ці гроші купувалася техніка, комп'ютери, фінансувалися якісь заходи, квіти закуповувалися. Так, пенсії теж виплачувалися. Але закон говорить про те, що такі дії незаконні", – пояснив Кузьмін.
У Генпрокуратурі вважають несправедливими закиди у вибірковому застосуванні кримінального права щодо Тимошенко. За словами Кузьміна, у разі претензій до Азарова, чинному прем'єру також доведеться відповідати за законом.
"Якщо, наприклад, чинний прем'єр екологічні гроші використовує не на екологію, а на інші потреби, то ми і його будемо притягати (до відповідальності – Ред.)", – пообіцяв перший заступник генпрокурора.
Проте в появу матеріалів про порушення Азарова Кузьмін не надто вірить: «Це не на телеканалі розповідати про боротьбу з корупцією … До Генпрокуратури прийти, залишити заяву та подати матеріали – це зовсім інше … Або достовірних фактів ні в кого немає, а попіаритися хочеться, або самі лжеобвинувачувачі такі ж корупціонери. А ворон ворону, як відомо, око не виклює».
15 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання "екологічних" коштів, а 20 грудня – висунула звинувачення.
У січні Кабмін відкрив документи, які підписувала Тимошенко, щоб довести, що вона вдалася до відвертої брехні під час зустрічі із японськими журналістами, коли заявила, що "гроші, отримані від співпраці з Японією в рамках Кіотського протоколу, ніколи не списувалися зі спеціального рахунку міністерства екології".