У Генпрокуратурі опозиції не пояснили, як міряють рівність Кучми і Тимошенко перед законом

15 Червня 2011, 18:52

«Ми не отримали чітку відповідь щодо Юлії Тимошенко та інших людей, які перебувають під санкціями, а досудове слідство практично завершене. Складається враження, що Генпрокуратуру не хвилює резолюція Європарламенту щодо припинення політичних репресій проти опозиції», – сказав він.

За словами Забзалюка, депутати і Генпрокуратура домовились про те, що найближчим часом вони отримають офіційні відповіді на скарги народних обранців та Юлії Тимошенко.

Серед інших питань, про які говорили народні депутати з Генпрокурором, було клопотання про поїздку Юлії Тимошенко до Страсбургу для участі у сесії ПАРЄ.

«Зокрема, виникає питання, чому колишній президент Кучма може безперешкодно поїхати в Париж, а Юлія Тимошенко має чекати рішення прокуратури, яке невідомо чи буде», – сказав присутній на зустрічі народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко.

«Ми проти такого вибіркового підходу», – зазначив він.

Як повідомлялось, 15 червня представники опозиції прийшли до Генеральної прокуратури, щоб передати вимогу про виконання резолюції Європарламенту щодо припинення політичних репресій проти опозиції і скасування запобіжного заходу для Юлії Тимошенко.

14 червня більш ніж 40 народних депутатів також приходили до Генпрокуратури, щоб з’ясувати Віктора Пшонки причини, з яких Тимошенко не скасовують підписку про невиїзд. Пшонка уникнув з ними зустрічі.

3 червня народні депутати не змогли отримати пояснень від Генерального прокурора, чому він не реагує на скарги лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Тоді помічник Генпрокурора повідомив, що Пшонка захворів.

9 червня Європарламент закликав владу України скасувати підписку про невиїзд Тимошенко.

Європейські депутати також застерегли українську владу від застосування кримінального права як інструмента для досягнення своїх політичних цілей.