У Генасамблеї ООН схвалили нову резолюцію щодо прав людини в Криму

19 Листопада 2020, 09:45

У зв'язку з масовими порушеннями прав людини в окупованому Росією Криму, в ООН схволили проєкт оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини на півостраві. Міністерство закордонних справ України вітає це рішення. Про це повідомляють на сайті МЗС.

 

Зазначають, що оновлений документ підготували на основі двох останніх доповідей генсека ООН, у яких йдеться про численні факти масових порушень прав людини на окупованих територіях.

 

"Схвалення проєкту – важливий внесок у продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію у зв’язку з незаконною окупацією та спробою анексії Криму", – зазначили у МЗС.

 

У проекті резолюції також міститься заклик до посилення взаємодії, зокрема, в рамках міжнародних платформ, для тиску на Росію з метою змушення її до виконань міжнародних зобов'язань.

 

"Серед важливих положень цьогорічного проєкту є заклик до припинення кримінального переслідування за ухилення від військового призову, засудження триваючої безкарності за випадки насильницьких зникнень та констатація ролі ФСБ РФ у задокументованих випадках тортур", – пишуть у повідомленні.

 

Зокрема, в резолюції вимагають від Росії негайного припинення вчинення грубих порушень прав людини та забезпечити безперешкодний доступ на територію Криму представникам Моніторингової місії ООН та СММ ОБСЄ.

 

Як повідомлялося, 17 листопада прокуратура АР Крим і міста Севастополя повідомила, що за її клопотанням накладено арешти на російські 44 літаки – порушники, що літали до окупованого Криму.