У Газпромі заявили, що сплатили за транзит палива через Україну

10 Листопада 2014, 10:15

У Газпромі заявили про сплату Нафтогазу по рахунку за транзит палива у вересні та жовтні. Про це повідомив офіційний представник Газпрому Сєргєй Купріянов.

За повідомленням з посиланням на Міненерговугілля України, Нафтогаз виставив Газпрому рахунок за транзит газу у вересні-жовтні 2014 року. За інформацією міністерства, за вересень 2014 рахунок за транзит природного газу склав $64 млн, а по жовтень – $88 млн.

Повідомляють, що раніше Купріянов заявив журналістам, що оплату транзиту російського газу через Україну гальмує суперечка про ціну на газ.

"Єдина технічна проблема, яка існує в частині сплати за транзит газу територією України, – це те, що Газпром хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона", – заявив Купріянов.

Він пояснив, що транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України.

"Газпром розраховує цю ціну за формулою, зазначеною в контракті на поставку газу. Нафтогаз рахує за своєю ціною. Це гальмує процес. Однак, ми знайдемо вирішення цієї проблеми. Все зробимо відповідно до духу брюссельських домовленостей", – підкреслив Купріянов.

Нагадаємо, 31 жовтня Росія, Україна і Єврокомісія підписали юридично зобов'язуючий тристоронній протокол, зафіксувавши домовленості щодо постачання в Україну російського газу протягом зимового сезону 2014-2015 років.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Документ підписали глава Газпрому Алєксєй Міллер і глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас, прес-служба Кабміну повідомила, що Євросоюз гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов.