У Газпромі назвали умови зниження ціни на газ

30 Червня 2011, 20:31

"Ми можемо піти назустріч нашим друзям із розумінням того, що це буде одна компанія, у якої загальна стратегія, спільні цілі", – сказав він.

"Якщо говорити про Україну, наше бачення таке: мабуть, НАК "Нафтогаз України" і в цілому Україна могли б вирішити дуже багато питань, прийнявши нашу пропозицію щодо злиття Газпрому й НАК "Нафтогаз України" і створення єдиної компанії", – цитує Міллера.

За його словами, в цьому випадку діятиме єдина цінова політика, як на внутрішньому російському ринку для населення й промисловості України.

Міллер підкреслив, що в разі створення СП у Нафтогазу з’явиться можливість фінансувати модернізацію ГТС України.

"Це питання більш ніж актуальне й починає турбувати і кінцевих покупців, і постачальників газу", – сказав він.

За його словами, пропозиції Газпрому дозволять отримати фінансовий ресурс, який дозволить ГТС України відповідати всім вимогам, які існують на ринку.

Міллер заявив, що всі зустрічі й переговори, які велися або вестимуться з української тематики, в першооснові виходять саме з розуміння створення спільної компанії.

Українська сторона вже рік домагається перегляду формули ціноутворення. Київ наполягає на заміні у формулі газойля на вугілля і на зниженні базової ціни, яка в 2009 році була затверджена урядом Юлії Тимошенко на рівні 450 доларів за 1 тис куб м.

Команда Януковича вважає таку формулу несправедливою. Однак Газпром довгий час відмовлявся внести в неї зміни.