У Газпромі хочуть купити мережу АЗС в Україні

9 Червня 2011, 19:06

Стосовно планів компанії в Україні, Дюков заявив, що «ринок доволі цікавий, перспективний, ми розглядаємо можливість».

При цьому, керівник "Газпром нафти" зазначив, що для компанії важливо, щоб актив був якісним. «Завдання за будь-яку ціну вийти на український ринок у нас немає», – підкреслив він.

За словами гендиректора, компанія вивчає ряд можливостей. Він не назвав конкретних активів і можливий розмір мережі АЗС.

Разом з тим Дюков повідомив, що компанія розглядає можливість розширення мережі АЗС у Болгарії.

ВАТ «Газпром нафта» (раніше – «Сибнефть») є дочерним підприємством «Газпрому», якому належить 95,68% акцій. Компанія займає п’яте місце в Росії за обсягами видобутку нафти.

Чистий прибуток компанії по РСБУ в I кварталі поточного року зріс майже в 1,7 разу і становив 23,759 мільярда рублів.

«Газпром нафта» володіє розгалуженою мережею автозаправних станцій, до складу якої входить 1 596 АЗС, розташованих у Росії, країнах СНД і Європі.

Нагадаємо, що зараз тривають переговори України та Росії щодо ціни на газ. За даними джерел в українському Міненерго, Газпром ставить Україну перед вибором: перегляд ціни на газ для України можливий лише за умови вступу України до Митного союзу, або створення спільного підприємства між Газпромом і Нафтогазом.

 

Як відомо, 30 травня директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн заявив, що купівля НАК «Нафтогаз України» 72 АЗС за середньою ціною 18 млн грн за одну «є одним з найяскравіших прикладів неприкритого розкрадання державних коштів».

У січні повідомлялось, що дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» «Укргазвидобування» має намір викупити мережу АЗС у приватних структур, близьких до заступника голови «Укргазвидобування» Олексія Тамразова і керівника Міненерговуглепром Юрія Бойка.