У Гавані Папа Римський зустрівся із патріархом Кіріллом

12 Лютого 2016, 23:10

У Гавані почалися перші в історії переговори глави Римсько-католицької Папи Римського Франциска і глави Російської православної церкви Московського Патріархату патріарха Кірілла.

Питання про цю зустріч обговорювалося двома церквами близько 20 років. Майбутня ж зустріч, як зізнався днями папа Франциск, готувалася два роки в обстановці секретності.

Гоніння на християн стануть центральною темою зустрічі. На тлі ситуації на Близькому Сході і в Африці обидві церкви вирішили відкласти в бік існуючі богословські розбіжності і об'єднати зусилля для порятунку християн від геноциду. Як очікується, патріарх і понтифік обговорять також відмову від християнських цінностей, який спостерігається в Європі. За підсумками буде підписано спільну декларацію.

Нагадаємо, 5 лютого у Ватикані анонсували першу в історії зустріч Папи із російським патріархом. Також повідомлялося, що зустріч Понтифіка та глави РПЦ таємно готувалася протягом двох років. Дипломати у свою чергу наголошують на політичному контексті даної зустрічі.