Як відомо, ВР просить встановити та притягнути до відповідальності вищих посадових осіб України, в тому числі Віктора Януковича, за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян з 30 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.
У зверненні також зазначено імена екс-генерального прокурора Віктора Пшонки та екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.
У МКС повідомили, що на даний час ще не отримали ніяких повідомлень щодо України.
Разом з тим, в суді зазначили, що в даний час "не мають ніякої юрисдикції над Україною, оскільки вона не є державою-учасником Римського статуту, яким було засновано суд".
"Держава може прийняти рішення ратифікувати Римський статут, який дасть юрисдикцію МКС для розслідування подій, які можуть відбутися, після вступу в силу цього статуту", – сказано у відповіді.
"Держава може також, відповідно до статті 12-3 статуту, зробити заяву і офіційно подати її на реєстрацію МКС, заявивши про свою згоду на юрисдикцію суду, в тому числі і щодо минулих подій", – йдеться у повідомленні.
Також у МКС повідомили, що при будь-якому розвитку подій, тільки прокурор МКС зробить оцінку, чи існують чи ні достатні підстави для початку розслідування.
При цьому в суді констатували, що, якщо розслідування буде відкрито, "тільки прокурор МКС на підставі зібраних доказів буде вирішувати, проти яких особистостей будуть подані суддями МКС запити на повістки в суд або ордери на арешт".
"Важливо підкреслити, що держава не може попросити переслідувати конкретних осіб", – наголосили в МКС.
Як повідомлялося, 25 лютого Верховна Рада звернулася до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які привели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. Таку заяву підтримало 324 депутати.