"Будь-які заяви, що на кораблі знаходилися заборонені наркотики – наклеп. Нам залишається тільки припускати, що представники СК РФ говорять про медикаменти, які судно Greenpeace International згідно із законом зобов'язані зберігати на борту… Greenpeace припускає, що заява Слідчого комітету створена для того, щоб відвернути увагу від обурення, що зростає у всьому світі, у зв'язку з арештом активістів", – йдеться у заяві.
В організації стверджують: на борту суден Greenpeace існує дуже сувора політика щодо вживання наркотиків, "і тому варто ставитися з підозрою до будь-кого твердження про те, що було знайдено щось інше, окрім медикаментів".
У зв'язку з цим Greenpeace відзначає, що перед відплиттям із Норвегії в Печорське море, норвезька влада обшукувала Arctic Sunrise з собаками.
"Це стандартна процедура. Закони в Норвегії одні з найсуворіших у світі, тому нічого протизаконного на кораблі знайти не могли, оскільки нічого нелегального там не було", – наполягають екологи.
Водночас, як йдеться у заяві організації, деякі медичні витратні матеріали зберігаються у сейфі на судні.
До них має доступ тільки капітан і доктор, який знаходиться на судні.
"Нам відомо, що сейф було зламано під час огляду судна. Ми можемо припустити, що маються на увазі саме ті медикаменти, що були в сейфі", – відзначають активісти.
Вони підкреслюють: "Arctic Sunrise – суверенна територія Королівства Нідерланди і є суб'єктом голландського права. Ходити під прапором Нідерландів без належного медичного забезпечення незаконно".
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Їхній корабель взяли штурмом російські прикордонники.
24 вересня слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Серед затриманих – громадянин України Руслан Якушев, який працював на кораблі поваром.
Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.
Нідерланди, під прапором яких ходить Arctic Sunrise, мають намір оскаржити арешт судна в міжнародному арбітражі. На думку влади країни, корабель був затриманий в порушення Конвенції ООН з морського права.