У Ґданську назвали сквер іменем генерала армії УНР

27 Листопада 2020, 17:31

Міська влада польського міста Ґданськ назвала один зі скверів на честь генерала армії УНР Марка Безручка. Про це інформує пресслужба посольства України в Польщі.

 

 

"Сквери ім. генерала армії УНР Марка Безручка у Варшаві та Кошаліні, перехрестя у Вроцлаві, а сьогодні – рішення також і міської влади Ґданська. Дякуємо президенту Ґданська, голові та депутатам міської ради за підтримку цієї ініціативи", – сказано в повідомленні.

Марко Безручко – генерал-хорунжий армії УНР. Він був одним із командирів так званого "Дива на Віслі" – спільної операції українських і польських військ проти наступу більшовиків під Варшавою, яка врятувала незалежність Польщі у 1920 році.

 

Зауважимо, у Вроцлаві у червні 2018 року іменем Марка Безручка названо кільцеве перехрестя. У липні 2020 року у Варшаві теж назвали один зі скверів на честь Безручка.

 

Як повідомлялося, у польському місті Скерневіце до 100-річчя Варшавської битви відкрили монумент "Перед Варшавською битвою", на якому, зокрема, зображений український отаман Симон Петлюра.