У Франції “жовті жилети” захоплюють і палять пункти оплати за автобани

18 Грудня 2018, 19:11

"Жовті жилети" у вівторок, 18 грудня,  спричинили транспортний хаос у Франції, окупували пункти оплати за проїзд автомагістралями та підпалюючи деякі з них. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Так, найбільший оператор дорожнього руху Франції, Vinci Autoroutes, зазначив, що акції протесту тривають на 40 об'єктах його мережі і що кілька перехресть шосе були серйозно пошкоджені, особливо на півдні Франції.

 

Водночас у Vinci, мережа якої розташована здебільшого на півдні та заході країни заявили, що станція Бандоль на схід від Марселя на півдні Франції палала всю ніч на вівторок, 18 грудня, а шосе A50 було закрито.

 

"Водії повинні бути максимально уважними, коли вони під'їжджають до воріт збору плати та місця доступу до автомагістралей, через наявність численних пішоходів", – йдеться у заяві.

 

Як повідомлялося, 10 грудня президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

 

Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".