У Франції затвердили проведення референдуму щодо незалежності Нової Каледонії

3 Листопада 2017, 11:29

Уряд Франції заявив, що референдум про незалежність Нової Каледонії відбудеться в листопаді 2018 року. Про це повідомляє французьке видання France 24.

Прем'єр-міністр Франції Едуард Філіп оголосив, що каледоніанський і французький уряд підписали політичний договір щодо основних пунктів організації 2018 року референдуму про незалежність Нової Каледонії.

"Це важлива політична угода, тому що в рамках спеціального виборчого списку, який в даний період часу налічує близько 158000 виборців, надається можливість доступу до консультації 7 000 особам  додаткового звичайного права і близько 4000 особам звичайного громадянського стану ", – зазначив прем'єр-міністр Франції.

Крім цього, було обговорено питання децентралізованих виборчих дільниць, довірених осіб, та присутність спостерігачів під час наступних виборів.

Зазначимо, Нова Каледонія стала підконтрольна уряду Франції у 1853 році, а вже у 1946 році отримала статус заморської території.

Нагадаємо, 30 жовтня французький президент Еммануель Макрон підписав закон про скасування надзвичайного стан у Франції, який ввели в листопаді 2015 року.