У Франції закрили справу проти Саркозі

7 Жовтня 2013, 20:32

Le Monde повідомляє, що десятеро людей усе ще проходять у справі про незаконне фінансування виборчої кампанії. Вважається, що серед них скарбник передвиборної кампанії Саркозі Ерік Верт, який пізніше став міністром фінансів.

Саркозі звинувачували, що він приймав пожертви від спадкоємиці косметичної імперії L'Oreal Ліліан Бетанкур – найбагатшої жінки Франції. Він звинувачення заперечував.

Персонал будинку Бетанкур заявляв, що Ерік Верт особисто приїжджав до будинку спадкоємиці імперії L'Oreal та забирав конверти з готівкою. Видання відзначає, що про те, що готівку забирав особисто Ніколя Саркозі, ніколи не йшлося.

Раніше дворецький спадкоємиці косметичної імперії L'Oreal Ліліан  Бетанкур засвідчив, що Ніколя Саркозі був частим гостем її дому під час кампанії 2007 року. Водночас сам Саркозі наполягає, що того року він бачився зі спадкоємицею імперії L'Oreal лише раз.

У березні суддя викликав на очну ставку Ніколя Саркозі та дворецького. Після цього проти колишнього президента висунули попередні звинувачення.

Його звинуватили у тому, що він брав готівку у Ліліан Бетанкур, у той час, коли вона була надто слабкою, щоби знати, що вона робить.

Як пишуть ЗМІ, 90-річна пані Бетанкур з 2006 року страждає на деменцію.

Як відомо, екс-президента Франції також звинувачують в отриманні грошей від колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі під час передвиборчої кампанії 2007 року. Ніколя Саркозі це заперечує.