У Франції партії Ле Пен висунули звинувачення у зловживанні коштами Європаламенту

12 Грудня 2017, 18:12

У Фрації ультраправій партії парламенту "Національний фронт", лідеркою котрої є Марін Ле Пен, висунули звинувачення у нецільовому використанні коштів Європейського парламенту. Про це повідомляє The Associated Press з посиланням на власне джерело. 

Йдеться про те, що начебто кошти, призначені для оплати роботи парламентських помічників, використовувались для "Національного фронту".

При цьому Європарламент звинувачує Ле Пен у фіктивному працевлаштуванні двох своїх помічників, котрі не працювали жодного дня у Страсбурзі, проте отримували зарплатню з бюджету ЄП.

Окрім Ле Пен, слідчі також підозрюють інших депутатів партії у використанні помічників для політичної діяльності своєї політичної сили, котрі в той самий час отримували заробітну плату у Європарламенті.

За "зловживання довірою" винуватці можуть отримати штраф у розмірі 375 тис. євро та до трьох років в'язниці. За попередніми підрахунками, ЄП оцінює свої збитки у 5 мільйонів євро.

Додамо, що Ле Пен позбавлена депутатського імунітету через публікації в своєму Twitter фотографій людей, убитих бойовиками ІДІЛ. Вона опублікувала їх у грудні 2015 року, після того, як журналіст Жан-Жак Бурден провів паралель між її партією і ІДІЛ. Як уточнює Le Monde, розслідування щодо Ле Пен і її соратника Жильбера Коллара, який підтримав голову партії, було розпочато в грудні 2015 року прокуратурою Нантерра за "поширення образів насильства".

Зазначимо, що Європарламент неодноразово позбавляв Ле Пен депутатського імунітету в інших справах. На початку березня її звинуватили в розповсюдженні в інтернеті фотографій зі сценами насильства, вчиненого бойовиками організації "Ісламська держава".

У 2013 році імунітет з Ле Пен був знятий в зв'язку з розпалюванням ненависті за релігійною ознакою за порівняння мусульман, публічно моляться у Франції, з німецькими солдатами Другої світової війни.