Міністр юстиції Франції Ніколь Беллубе повідомила, скільки учасників протестного руху "жовтих жилетів" були засуджені з листопаду 2018 року. Про це повідомляє BFM TV.
За її словами, з початку демонстрацій суди винесли вироки майже 2 тисячам мітингувальників.
"В 40% випадків порушники закону покарані реальними термінами ув'язнення, а у відношенні інших 60% застосовані інші заходи. Зокрема, цих людей засудили на обов'язкові суспільно корисні роботи або щодо них винесені умовні тюремні терміни", – зауважила очільниця.
Наголошується, що тривалість термінів ув'язнення – від 1 місяця до 3 років. Водночас наразі на розгляді суддів знаходяться справи ще 1800 осіб.
Як повідомлялося, 10 грудня 2018 року президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.
18 листопада 2018 року у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів.
19 листопада 2018 рокуу МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.
Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".