У Фонді держмайна розповіли, які обл- та міськгази можна приватизувати

18 Липня 2013, 21:58

Зокрема, на продаж планується виставити блокуючі пакети – 25% +1 акція «Борщовгаз», «Бучачгаз», «Бережанигаз», «Вінницягаз», «Гадячгаз», «Гусятингаз», «Дніпропетровськгаз», «Залещікігаз», «Запоріжгаз» , «ЗБАРАЖГАЗ», «ЗБОРІВГАЗ», «Івано-Франківськгаз», «Київоблгаз», «Кременецьгаз», «Кременчукгаз», «Кримгаз», «Лубнигаз», «Луганськгаз», «Львівгаз», «Миколаївгаз», «Монастириськгаз» , «Подволочіскгаз», «Полтавагаз», «Рівнегаз», «Севастопольгаз», «Сумигаз», «Теребовлягаз», «Тернопільгаз», «Тернопільміськгаз», «Тисменицягаз», «Уманьгаз», «Хмельницькгаз», «Чернігівгаз», «Чертковгаз», «Шепетівкагаз», «Мелітопольгаз».

ФДМУ також планує виставити на продаж контрольні пакети акцій «Кіровоградгаз» та «Черкасигаз», а також 38,28% «Донецькоблгаз».

Як зазначили у Фонді держмайна, розмір пакетів акцій акціонерних товариств з газопостачання та газифікації, що залишилися в управлінні НАК «Нафтогаз України», не дає достатніх важелів для ефективного державного управління корпоративними правами держави та впливу на діяльність товариств.

"Вищезазначені акціонерні товариства з газопостачання та газифікації не здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання в підземних сховищах, заборони на їх приватизацію немає", – зазначили у ФДМУ.

Як відомо, Кабінет міністрів України раніше ухвалив рішення про приватизацію контрольних і блокуючих пакетів акцій 39 облгазів та міськгазів. За словами голови Фонду держмайна Олександра Рябченка, наступним кроком буде ухвалення Кабінетом міністрів умов приватизації пакетів акцій цих підприємств. Рябченко також спрогнозував, що при виконанні всіх необхідних процедур приватизація обл-і міськгазів може відбутися вже восени.