У Флориді стартували дострокові вибори президента США

25 Жовтня 2016, 08:43

У штаті Флорида відкрилися дільниці для дострокового голосування на виборах президента США. Про це повідомляє BBC.

Флорида – один зі штатів, що наразі, за попередніми опитуваннями, коливається між республіканським кандидатом Дональдом Трампом і демократкою Гіларі Клінтон, які ведуть запеклу боротьбу за виборців, що ще не визначилися.

Дострокове голосування – це процес, за якого виборці можуть віддати свій голос до основного дня виборів, що відбудеться 8 листопада. Зазвичай у достроковому голосуванні беруть участь ті, хто з тієї чи іншої причини не зможуть проголосувати у день виборів, як-от працівники виборчих дільниць, члени передвиборчих кампаній кандидатів або люди, у яких на цей день призначені медичні процедури, тощо.

Дострокове голосування проходить у різних формах – через пошту або на виборчих дільницях, що спеціально відкриваються дочасно. Голосування через пошту розпочалося у Флориді ще кілька тижнів тому. Завдяки ньому правом голосу уже скористалися понад 1 мільйон громадян.

У понеділок і Дональд Трамп, і Гіларі Клінтон обидва перебувають у Флориді. Команда пана Трампа запланувала провести п'ять мітингів у цьому штаті за три дні, перш ніж він у вівторок вирушить до іншого штату, що не визначився, – Північної Кароліни. Пані Клінтон також проводить низку зустрічей із прихильниками.

За даними опитувань, наразі у Флориді лідирує кандидатка від Демократичної партії: за Гіларі Клінтон готові віддати свої голоси 46% опитаних, тоді як за її республіканського супротивника – 43%.

Опитування в інших традиційно республіканських штатах – зокрема в Юті та Аризоні – також демонструють, що вперше за багато років ці штати можуть підтримати кандидата від Демократичної партії.

У традиційній для США системі непрямих виборів долю голосування часто вирішують так звані "swinging state" – штати, що не визначилися, тобто ті, у яких розрив між кандидатами у попередніх опитуваннях складає всього кілька відсотків. Цього року їх 13 – це Флорида, Аризона, Північна Кароліна, Невада, Колорадо, Джорджія, Огайо, Вірджинія, Айова, Пенсильванія, Мічиґан, Вісконсин і Нью-Гемпшир.

Наразі у достроковому голосуванні на виборах президента США взяли участь уже понад 6 мільйонів американців.

Очікується, що до 8 листопада участь у достроковому голосуванні візьмуть майже 46 мільйонів виборців – 40% електорату.

У Північній Кароліні, що є одним із ключових штатів, на участь у достроковому голосуванні зареєструвалося більше виборців-демократів, аніж республіканців.

Як повідомлялося, 26 липня делегати Загальнонаціональної конвенції Демократичної партії США офіційно затвердили екс-держсекретаря і колишню першу леді США Гілларі Клінтон єдиним партійним кандидатом на подальших виборах президента країни.

Нагадаємо, 20 липня республіканська партія офіційно висунула кандидатом у президенти США мільярдера Дональда Трампа. Вже 22 липня Трамп підтвердив, що готовий балотуватися в президенти.