У фінському місті Турку місцеві розфарбували паркувальне місце генконсула Росії у синьо-жовті кольори

21 Жовтня 2022, 20:37

Місцева влада Турку нещодавно освітила кольорами українського прапора відомий міст незабаром після початку російського вторгнення, а один з мешканців міста підняв український стяг на дереві одразу біля будівлі генконсульства Росії.

Тепер в мережі з’явились фото, як невідомі потролили російських дипломатів у місті, розфарбувавши особисте місце для паркування генерального консула Росії в синьо-жовтий колір біля будинку, де він мешкає, повідомляє Euronews. Місцева влада в Турку дозволила залишити забарвлення стоянки.

«Місто Турку хоче засвідчити нашу постійну підтримку України та українців, поки Росія продовжує свою жорстоку війну. Турку був потужним у своїй допомозі для Україні, і важливо, щоб ця підтримка також була помітна на міському пейзажі», – сказала Саара Маліла, комунікаційна директорка міста.

Наразі більшість реакцій на синьо-жовті місця для паркування були «дуже позитивними», — прокоментувала ситуацію Euronews Саара Маліла.

Турку — четверте за величиною місто Фінляндії. Нещодавно у місті розробили план дій для допомоги українцям, які були змушені покинути країну. Зокрема місто пожертвувало 150 000 євро та надало значну допомогу українським біженцям — харчування, шкільні місця та психологічну підтримку.

Читайте також: Foreign Policy: Україна хоче бути для НАТО другом з гарантіями

Порт Турку також відмовився пускати російські кораблі в док, а чиновники прибрали статую Леніна з центру міста та зняли пам’ятний знак на честь візиту президента Путіна у 2013 році.

Turku House у Санкт-Петербурзі, який налаштовував низку співпраць та зв’язків між містами, закрили в лютому, а угода про міста-побратими скасована. Натомість Турку розпочав відносини «міста-побратими» з Харковом.

Росія має великий комплекс посольств у Гельсінкі, на додаток до генеральних консульств у Турку та на Аландських островах.

Фінляндія систематично висловлює підтримку Україні, зокрема прем’єр-міністерка країни Санна Марін у серпні підтримала заборону на видачу віз для росіян у європі, а на запитання журналістів яким вона бачить «вихід з конфлікту» між Україною та Росією відповіла «Вихід із конфлікту – це коли Росія покине територію України. Ось це вихід із конфлікту».