У Фінляндії провели секретні тестові запуски ракет для розслідування MH17

28 Вересня 2016, 09:36

Міжнародна об'єднана слідча група, яка займається розслідуванням катастрофи малайзійського Boeing 777 у небі над Донбасом, провела в Фінляндії секретні тестові запуски ракет. 

Вони були проведені для визначення зброї, якою був збитий літак, повідомляє нідерландська газета De Telegraaf з посиланням на джерела. Результати тестів показали, що літак був збитий з російського «Бука», а не українського, як стверджують в Москві.

Місце і час проведення експериментів не називається. Як зазначає Yle, раніше про секретні експерименти на території Фінляндії повідомляло інформаційне агентство STT. Між Фінляндією і Голландією діє двостороння угода про надання правової допомоги. 

Сьогодні, 28 вересня близько 14:00 години за київським часом буде оприлюднена доповідь об'єднаної слідчої групи, куди входять представники Нідерландів, Бельгії, Австралії, України, Малайзії і Євроюсту (агентство Європейського союзу).

За даними джерел британської газети The Guardian, в звіті буде вказано місце, де знаходився комплекс «Бук», з якого була запущена ракета. Згідно з повідомленнями джерел у дипломатичних колах, слідчі нададуть точні дані про розташування від Google, які підтвердять, що «Бук» знаходився на території, підконтрольній бойовикам, поблизу Сніжного.

Слідчі вважають, пише газета, що після прибуття в Сніжне, комплекс був вивантажений з автомобільної платформи і встановлений у полі, на південі від міста, де і був проведений пуск ракети.

Вранці наступного дня установкe «Бук» повернули через кордон на територію Росії, пише британська The Guardian.

Нагадаємо, на презентацію звіту розслідування катастрофи МН17 вилетів перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук.