У ФБР заявили, що українські політики у 2012 році заплатили Манафорту 31 млн доларів

9 Серпня 2018, 08:28

Колишній радник передвиборчої кампанії американського президента Дональда Трампа та лобіст інтересів екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт за роботу в Україні у 2010-2014 роках заробив понад 60 мільйонів доларів, у тому числі – 31 млн доларів від українських політиків у 2012 році. Про це заявив судовий бухгалтер ФБР Морган Магіонос на суді у справі про податкові злочини Манафорта, передає американське видання  The Washington Post.

 

"2012-й був найбільш прибутковим роком Манафорта. Українські політики заплатили йому 31 млн доларів. Водночас, у 2012 він витратив найбільше коштів – понад 9,2 млн доларів, переважно, на нерухомість" – повідомив Магіонос.

 

Крім того, працівник агентства з внутрішнього оподаткування США Майкл Велш на судовому засіданні заявив, що Манафорт не сплачував податки за доходи, отримані в Україні у 2010-2014 роках.

 

За його словами, податкові декларації політконсультанта також були помилковими, оскільки він не вказав, що має рахунки за кордоном.

 

Нагадаємо, Гейтс заявив, що українські клієнти політтехнолога заплатили мільйони доларів шляхом переведення коштів із рахунків на Кіпрі на незареєстрований іноземний банківський рахунок Манафорта теж на Кіпрі. 

 

Водночас Гейтс заявив, що "Опозиційний блок" недоплатив компанії Манафорта за надані послуги 2,4 мільйона доларів.

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

У свою чергу, під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

Також 15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта. 

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

 

15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.

 

4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб. 

 

Додається, що 15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.

 

Раніше повідомлялося, що  окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.