У ФБР прокоментували зв’язки з НАБУ та САП

7 Грудня 2017, 07:54

Федеральне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України у 2016 році ухвалили Меморандум щодо порозуміння, який дозволяє ФБР надавати НАБУ та Спеціальній антикорупційній прокуратурі (САП) допомогу у сфері розслідувань, підготовки розвитку. Про це йдеться в офіційній заяві ФБР щодо зв'язків із НАБУ та САП, яку опублікувала українська служба "Голосу Америки".

"ФБР дотримується законів України і ніколи не працює за межами визначеними Меморандумом щодо порозуміння. Співробітники ФБР працюють за цим напрямком у НАБУ на тимчасовій, ротаційній основі на підтримку відносин між сторонами. Ці спеціальні агенти та аналітики не є оперативними (are not operational – мова оригіналу). Будь-які заяви про протилежне – неправдиві", – наголосили у заяві.

Також у ФБР зазначили, що викорінення корупції є для них пріоритетом і вони "постійно працюють з партнерами у правоохоронних агенціях в цілому світі, щоб розслідувати корупцію та надати допомогу, коли їх про це просять".

"Ми цінуємо наші відносини з НАБУ та САП і вважаємо, що їх співробітники професіонали та заслуговують на довіру. НАБУ та САП це молоді організації, які зіткнулись із великими викликами у роботі, яку вони здійснюють для України. ФБР буде і надалі надавати НАБУ та САП підтримку та допомогу, яка їм необхідна у їх важливій роботі заради народу України", – зауважується у заяві.

При цьому у ФБР додали, що "у боротьбі з корупцією усі правоохоронні органи мають працювати спільно".

Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що співпраця українських антикорупційних відомств відповідає нормам укладеного меморандуму про співпрацю з Федеральним бюро розслідувань.

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро Юрія Боярського при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Водночас, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що апарат агентів НАБУ наразі перебуває поза законом. За його словами, закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс, але "десятки агентів були обрані на "закритих процедурах". Крім того, він додав, що агенти не були допущенні до держтаємниці  та використовували незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом. У НАБУ повідомили, що заяви генпрокурора не відповідають дійсності.

4 грудня ГПУ викликала на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова.