Про це повідомляє Комерсант-Україна.
Представник Ex.ua Юріс Пісковий заявляє, що правовласники і міліція збирають дані про українців, які розміщують піратський контент в інтернеті. Ще однією причиною, за його словами, могли стати бізнес-інтереси. "Мені розповідали правовласники, що до них приходили люди з органів і просили виступити проти нас", – говорить він. За його словами, Ex.ua співпрацював з правовласниками і видаляв піратську інформацію за першим зверненням. "Але багато правовласників хотіли знати, хто цю інформацію публікував. Це персональні дані наших відвідувачів, вони захищені законом. Тим не менше вони знайшли спосіб отримати їх", – констатує він.
Партнер адвокатського бюро "Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери" Олексій Рєзніков відзначає, що порушити кримінальну справу проти користувачів ресурсу в Україні нескладно. "Для цього достатньо заяви правовласника", – відзначає він. Але довести провину конкретної особи буде важко, вважає старший партнер Astapov Lawyers Володимир Якубовський. "Складно довести, що саме людина, за якою закріплений даний IP-адрес, здійснювала дане розміщення. В результаті на доказовому рівні дана справа може зайти в глухий кут", – вважає юрист.
У Ex.ua заявляють, що у них немає офісу в Україні. "Співробітники МВС прийшли до кількох наших партнерів. Інформація на ресурсі при цьому не постраждала – у нас кілька хостингів на різних майданчиках, у тому числі за межами країни", – відзначив Пісковий. За його словами, зараз юристи Ex.ua вивчають законність заморожування доменного імені реєстратором Imena.ua.
Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт. Однак, представники ресурсу заперечили цю інформацію.
У МВС стверджують, що підставою для порушення кримінальної справи стало звернення розробників програмного забезпечення Аdobe, Microsoft і Graphisoft Inc. Юридичний представник Adobe в Україні Павло Миколюк зазначив, що співпраця компанії з ресурсом "не була плідною". "Ми не можемо стежити за кожним фактом розміщення наших програм у них на ресурсі, – говорить він. – Ex.ua повинен був сам видаляти подібну інформацію, а він цього не робив". Представники Microsoft вчора були недоступними для коментарів.
Українські інтернет-користувачі бурхливо відреагували на закриття Ex.ua. Сам сайт МВС, на якому у другій половині дня з'явилася інформація про слідчі заходи, до кінця дня відчував труднощі з доступом. У прес-службі МВС ввечері не виключили факт DDoS-атак з боку розгніваних користувачів.
Заступник голови правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський не виключив, що закриття Ex.ua – це конкурентна війна.
Ex.ua було запущено в 2009 році. Ресурс наповнюють переважно користувачі, які завантажують на сервери як особисту інформацію, так і численні копії фільмів і музики. На сьогодні місячна аудиторія ресурсу сягає 6 млн осіб. На сайті розміщено понад 200 тис. релізів.