У Естонії звільнили понад 10 рятувальників через незнання державної мови

29 Березня 2018, 17:08

У Естонії, у повіті Іда-Вірумаа, звільнили 12 рятувальників через недостатнє володіння естонською мовою. Про це повідомляє місцеве видання ERR.ee.

 

Зазначається, що Іда-Вірумаа є переважно російськомовним.

 

Водночас у керівництві департаменту відповідне рішення пояснили тим, що працівники не змогли поліпшити свої знання державної мови з 2010 року.

 

Один зі звільнених, Андрій Афанасьєв, повідомив, що все почалося з мовних курсів в 2017 році в Кохтла-Ярве.

 

"Один з учнів-пожежних встав і сказав, що нам не потрібна естонська мова. Тут живе дуже мало естонців, і вона практично нам не потрібна. Вчителька образилася, поскаржилася Міністерству освіти, через Міністерство освіти, мабуть, прийшов наказ застосувати якісь заходи", – пояснив Афанасьєв.

 

Керівництво Ідаського рятувального центру підтвердило, що причиною звільнення є незнання державної мови.

 

"Причина звільнення полягає в тому, що для рятувальників законом встановлені мовні вимоги, які відповідають категорії естонської мови B1. Ці 12 працівників, з якими ми припиняємо трудові відносини з 29 березня, практично не володіють естонською мовою", – заявив керівник центру Айларов Хольцман.

 

За його словами, з 2010 року рятувальний центр організовував щорічні мовні курси і за вісім років витратив на це трохи більше 70 000 євро.

 

Нагадаємо, у Латвії оштрафували директора школи через використання російської мови.