У Дурбані домовилися продовжити чинність Кіотського протоколу до 2020 року

11 Грудня 2011, 12:42

Учасники форуму зі 194 країн також домовилися про початок переговорів щодо нової угоди для боротьби з викидами парникових газів, яка могла б діяти до 2020 року.

Нинішні обмеження викидів, встановлені 1997 року Кіотським протоколом, стосуються лише промислово розвинених країн.

Термін дії цих зобов’язань завершується наступного року, але учасники конференції у Південній Африці 11 грудня домовилися продовжити його ще на п’ять років.

Як повідомлялось, згідно зі звітом Організації Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР)«Екологічна перспектива до 2050 року», глобальні викиди парникових газів подвояться протягом наступних 40 років, що призведе до значного підвищення температури.

Прогнозується, що глобальні викиди парникових газів подвояться протягом наступних 40 років. Це призведе до збільшення середньої світової температури до кінця століття на 3-6 °C.

Водночас останні оцінки ОЕСР свідчать про те, що боротьба зі зміною клімату може привести до уповільнення середньорічного зростання світового ВВП між сьогоднішнім днем і 2050 роком лише на 0,2 % . Самі ж витрати на такі заходи складатимуть близько 5,5% світового ВВП У 2050 році.

Читайте також: Той, хто платить за бідних…