На ТЕС, які входять до холдингу ДТЕК, запасів вугілля залишилося на 10-20 днів виробництва електроенергії і тепер компанія зможе забезпечити постачання електроенергії тільки в розмірі надходжень коштів від "Енергоринку". Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко під час прес-конференції в Києві.
"Залишки вугілля дають змогу працювати від 10 до 20 днів залежно від типу станції", – заявив Тимченко.
За його словами, на ТЕС компанії залишилося 370 тис. т вугілля антрацитових марок порівняно з 1,5 млн т рік тому.
Тимченко уточнив, що за перше півріччя "Енергоринок" заборговував компанії 1,8 млрд грн, а на кінець року очікується збільшення цієї суми ще на 1 млрд гривень. За його словами, дисбаланс за фінансовими потоками ДТЕК становить близько 1,5 млрд грн.
Гендиректор додав, що напередодні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виділила 100 млн грн на закупівлю вугілля.
"Однак це не те рішення, якого ми очікували. Воно важливе, але не комплексне, не вирішує проблеми", – прокоментував Тимченко.
За словами Тимченка, для проходження зими потрібно близько 3,7 млрд грн, тоді як наявний ресурс "Енергоринку" становить близько 1,7 млрд грн. Голова ДТЕК додав, що необхідно поставити 8,5 млн т вугілля впродовж трьох місяців.
Він вважає, що є ще можливість фізично завезти вугілля з Росії та ПАР.
Інакше, зазначив гендиректор енергохолдингу, Україна може втратити 4 тис. МВт потужності, або 15% її загального обсягу.
Тимченко уточнив, що країна нині споживає близько 22 тис. МВт, але зниження температур потребуватиме збільшення цієї потужності до 27-28 тис. МВт або навіть до 29 тис. МВт.
Як відомо, на Луганщині та Донеччині більшість вугільних шахт припинили роботу.