У ДСНС розповіли, у яких ТРЦ столиці знайшли порушення

11 Квітня 2018, 13:02

Державна служба України з надзвичайних ситуацій перевіряє у Києві 9 торговельно-розважальних центрів на дотримання техніки пожежної безпеки,у двох із яких виявлено порушення,що створюють небезпеку для людей. Про це у середу, 11 квітня, заявив голова ДСНС Микола Чечоткін на засіданні уряду, представляючи проміжний звіт за підсумками перевірок об'єктів масового перебування людей і дотримання в них вимог техніки пожежної безпеки.

 

"По місту Києву із  357 об'єктів перевіряється зараз 9 торговельно-розважальних центрів, з  яких у "Магелані" і "Dream Town" вже виявлено порушення, що створюють небезпеку людям", – сказав Чечоткін.

 

 Він також повідомив, що серед поданих до суду об'єктів, де увага питанням безпеки практично не приділяється, і їх пропонується закрити, значаться ТЦ "Альтаїровський" в Одесі, ТЦ "Нікос"  та супермаркет "Колібріс" у Рівненській області. 

 

Чечоткін розповів, що у торговельно-розважальних центрах основними виявленими недоліками є порушення вимог до облаштування шляхів евакуації, відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного оповіщення, відсутність і несправність протипожежного водопостачання, порушення при експлуатації електрообладнання і недостатнє забезпечення об'єктів вогнегасниками. 

 

Всього перевірено на сьогодні 1319 об'єктів, з яких 937 дошкільних та шкільних закладів, 56 лікарень із стаціонарним лікуванням, 326 торговельно-розважальних центрів і об'єктів дозвілля.

 

"Під час перевірок виявлено понад 15 тис. порушень, з яких більше 5 тис. не усувалися протягом тривалого часу. Найгірший стан з виконанням приписів склався в Донецькій, Сумській і Тернопільській областях, де не виконується понад 60% раніше запропонованих заходів", – розповів Чечоткін.

 

Він зазначив, що всього на керівників об'єктів накладено 1200 адміністративних стягнень, за порушення вимог пожежної безпеки до суду подано позови на закриття 37 об'єктів, з них 16 ТРЦ, 18 дошкільних і шкільних закладів, 3 лікарні. Він уточнив також, що результати перевірки сьогодні будуть опубліковані на сайті ДСНС та будуть оновлювати щотижнево.

 

Керівник ДСНС зазначив, що перевірка об'єктів масового перебування людей триває. Наразі грубих фактів щодо недопуску працівників ДСНС до об'єктів, що перевіряються, не зафіксовано. Якщо такі випадки траплятимуться, то Чечоткін пообіцяв особисто доповідати міністру внутрішніх справ.

 

Нагадаємо, у середу, 28 березня, під час засідання уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести масштабні перевірки торговельних центрів України у зв'язку з пожежею в російському Кемерово.