У ДСНС повідомили, що радіаційний фон на Київщині в нормі

17 Квітня 2020, 20:17

Радіаційний фон у зоні відчуження, у Києві та Київській області в нормі. Про це повідомив очільник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін на онлайн-брифінгу в п'ятницю, 17 квітня, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Ще раз хочу проінформувати про те, що радіаційний фон, як на території зони відчуження, так і на території Київської області і Києва знаходиться в межах природних фонових значень і не перевищує допустимих норм», – сказав Чечоткін.

 

Водночас Чечоткін зазначив: «Так, звичайно, на території Чорнобильської зони є окремі ділянки, на яких фонові значення радіаційного забруднення перевищуються».

 

Як зазначається, рятувальникам доводиться працювати на окремих ділянках зони з підвищеним радіаційним забрудненням. Радіологи Зони, хіміки-дозиметристи ДСНС шляхом звірки та розрахунків говорять про те, скільки по часу рятувальники можуть працювати в тому чи іншому районі.

 

Чечоткін також наголосив, що запах диму не має відношення до пожеж з Чорнобильської зони, а дим «тягне» з пожеж в Житомирській області.

 

Що стосується пилової бурі в Києві напередодні, то, за його словами, це незвичайне явище для регіону.

 

Нагадаємо, 4 квітня в Чорнобильській зоні спалахнула  пожежа. 15 квітня стало відомо, що осередки пожеж поблизу міст Прип'яті та Чорнобиля у зоні відчуження повністю ліквідовано.

 

17 квітня у ДСНС повідомили, що в Києві фіксують перевищення небезпечних частин у повітрі через пожежі.  Також у столиці станом на 17 квітня зафіксували найвищий у світі рівень забруднення повітря.