У Дрогобичі відреставрували погруддя польського класика літератури

16 Жовтня 2011, 16:55

Городяни говорять, що було б добре, якби хтось взявся й за інші пам’ятники, бо у влади до цього руки не доходять. Насамперед,  про допомогу волає пам’ятник визначному письменникові минулого століття Василеві Стефанику, який свого часу вчився в Дрогобицькій гімназії.

Ремонту та відновлення потребує постамент, та й саму скульптуру давно вже пора почистити й помити.

Погруддя Адама Міцкевича розташоване на вул. Тараса Шевченка – неподалік від філологічного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка.

На старих поштових листівках збереглося зображення первісного пам’ятника поетові, спорудженого 1894 року. Там він височіє на повен зріст. Однак пізніше хтось пошкодив скульптуру. 1949 році на постаменті встановлено погруддя класика світової літератури.

 Тим часом у Чернігові влада відмовилася розвернути пам`ятник Богдану Хмельницькому, встановлений у сквері в центрі міста обличчям до П`ятницької церкви та драмтеатру. Відмову аргументували браком коштів та тим, що  існуюче розташування пам’ятника, «відповідає первісній ідеї його авторів: скульптура Богдана Хмельницького розташована обличчям у бік Росії, що символізує возз’єднання з нею», обличчям до П’ятницької церкви, але на вимогу компартійних функціонерів його було повернуто у протилежну сторону.