Як стало відомо, на місці подій, зі слів протестуючих чорнобильців, на територію наметового містечка раптово прийшли близько 30 співробітників міліції у формі. Вони, у свою чергу, запустили у всередину великого штабного намету «десь 10 молодиків, одягнених в цивільний одяг з баклажками води, які почали одразу поливати пічку (по центру намету стояла пічка-«буржуйка»), пішов дим».
«Ці молодики почали ламати внутрішні конструкції, які підтримують намет і одночасно ламати намет із-зовні. Це було явно сплановано», – зазначили очевидці.
«Разом з міліцією були і заступник начальника ГУ МВС України в Донецькій області Роман Романов, і начальник Донецького міського управління міліції Юрій Седнєв», – повідомив учасник акції, голова Донецької обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-Єдність» Микола Гончаров.
За його словами, коли він запитав у керівників міліції, «що відбувається?», ті нібито відповіли: «Зараз розбиратимемось».
Після того, коли штабний намет став наповнюватися димом, всі 27 голодуючих інвалідів-чорнобильців вийшли з неї, а одному з них стало погано, він знепритомнів, і зараз перебуває в кареті «швидкої допомоги».
«Молодики швидко зібрали намет, пострибали в автобус і від’їхали», – повідомив Гончаров.
Наразі штабного намету немає, але на його місці на землі залишилося все внутрішнє начиння – матраци, лавки, ковдри.
Пізніше комендант наметового містечка Володимир Деркач повідомив, що в результаті розгрому наметового містечка протестуючих чорнобильців один голодуючий помер.
Зокрема, одному з їхніх товаришів в результаті розгрому штабного намету стало зле і його забрали в карету «швидкої», що чергувала поряд. Коли протестуючі підійшли до лікарів поцікавитися станом здоров`я їхнього товариша, медики нібито показали мовчки їм кардіограму серця постраждалого, яка виглядала суцільною рівною лінією, тобто, «фактично вони констатували його смерть».
Коли карета «швидкої» почала виїжджати з території наметового містечка, обурені чорнобильці намагалися затримати її і все з`ясувати досконально. Окремі протестуючі кидалися під колеса автівці, намагаючись її затримати, проте міліціонери силоміць відтісняли чорнобильців. Після колотнечі, оскільки сили були не рівні, правоохоронці відсунули обурених чорнобильців і відкрили дорогу «швидкої допомоги».
Наразі близько 50 чорнобильців, які залишилися на території наметового містечка, заявили про те, що не залишать це місце доти, доки до них негайно не прибуде губернатор Донецької області Андрій Шишацький.
«Ми нікуди звідси не підемо, поки не приїде Шишацький. Відбулося відкрите, неприховане, бандитське беззаконня. Влада показала своє справжнє обличчя», – сказав Гончаров.
Як відомо, чорнобильці оголосили голодування з 15 листопада, вимагаючи виплати їм законних пенсій в повному обсязі і зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС біля будівлі обласного Управління Пенсійного фонду через загрозу теракту.
Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, незважаючи на заборону суду.
Донецький міський голова Олександр Лук’янченко запевнив, що силової ліквідації наметового містечка чорнобильців не буде.
У свою чергу у Міністерстві внутрішніх справ України відзначили, що міліція забезпечить правопорядок під час виконання судового рішення про заборону акції чорнобильців у Донецьку.