У Донецьку зможуть поселити лише близько половини гостей Євро-2012

4 Червня 2011, 11:51

«Вимога УЄФА до півфіналу – це трохи більше 5,5 тисяч готельних номерів. Поки що є десь 1600. При кращих сценаріях ми можемо додати ще близько 1000 номерів. Хоча міська влада давали гарантії, що всі недобудовані об'єкти буде здано. І це я кажу тільки про родину УЄФА. Так що проблема є», – відзначив директор з Євро-2012.

За його словами, у Донецьку унікальний стадіон, один із кращих в Європі, а також відмінний менеджмент.

«Але при цьому Донецьк не є туристичним центром. Він не є привабливим для туристів. Доглянутий, чистий індустріальний центр, але без туристичних традицій. Але ж там будуть проходити і чвертьфінал, і півфінал. Уявляєте собі кількість вболівальників, у тому числі і фанів без квитків», – розповів він.

«Так, Донецьк і «ДонбасАрена» мають досвід проведення матчів Ліги чемпіонів, але з переважною більшістю своїх уболівальників. А якщо до півфіналу вийдуть збірні, скажімо, Німеччини та Голландії …» – заявив Лубківський.

«Плюс під боком безвізова Росія, звідки теж приїде величезна кількість людей, які захочуть просто зануритися в атмосферу чемпіонату такого рівня. Тому якщо Львів – це вболівальники в основному із Заходу, то Донецьк і Харків – це переважно Схід плюс велика кількість чартерів з Європи. Так що основна проблема Донецька – розміщення. І знову ж таки – дороги», – додав директор з Євро-2012.

Говорячи про вирішення проблеми з нестачею готельних номерів у Донецьку, Лубківський зазначив, що вона буде вирішуватися не тільки шляхом організації чартерних рейсів на матч з Києва та назад, про що раніше заявляв Борис Колесніков.

«Треба знайти способи добудувати все, що залишилося недобудованим. Спробувати відшукати всі готелі, які з якихось причин не потрапили в поле зору. Треба, очевидно, задіяти і швидкісний залізничний транспорт при розміщенні частині цільових груп у Дніпропетровську – на матч до Донецька можна буде комфортно дістатися за 2,5-3 години», – додав він.

Нагадаємо, проблеми із добудовою доріг, а також стадіону до Євро-2012 виникли також у Польщі.