За планами релігійної громади на місці школи міг бути церковний готель. Про це NGO.DONETSK.UA розповіли у громадській організації «Спілка будівельників Донбасу», посилаючись на проект забудови кварталу, побачений у 2006 році.
Будівництво церковного готелю – одна з версій, чому донецька влада наполягає на закритті школи № 2 з поглибленим вивченням англійської мови. Школа розташована в центрі Донецька і межує з територією Свято–Преображенського собору. За останні кілька років, окрім будівлі собору, навколо виріс цілий церковний двір. Громадська організація «Спілка будівельників Донбасу» відстежує земельні конфлікти та ситуацію у секторі ЖКГ у Донецьку, і голові організації Наталії Кашкевич довелось бачити проект, згідно з яким цей церковний ансамбль міг зайняти цілий квартал.
«Складається враження, дивлячись на те, як розростається архітектурний ансамбль цього храму Московського патріархату, що він розповсюджується на весь квартал, і дійсно, візуально школа заважає якимось чином. Паркан вже знаходиться біля цієї школи. Тому в мене особисто складається враження, що архітектурно це комплекс Московського патріархату поглинає цю земельну ділянку, на якій розташована школа, і школа заважає… Пригадуємо, звідки у нас такі здогадки: крізь нас проходить багато документації, і десь у 2006 році доводилось бачити цей проект», – розповіла Кашкевич.
За словами представників Московського патріархату, розростання Свято-Преображенського комплексу неможливе. «Це неправдива інформація, бо там вже стоїть огорожа, і цю огорожу ніхто не буде переносити», – пояснив прес-секретар Митрополита Іларіона Георгій Гуляєв.
Між тим, питання про існування проекту забудови викликало в нього сумнів. «Я не можу ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію», – сказав отець Георгій.
На прохання перевірити інформацію у Митрополита, його прес-секретар відповів: «На першому тижні Великого посту точно не можна цього робити, адже всі на службах».
Як повідомлялось, 8 лютого в Донецьку відбувся мітинг-протест учнів української школи № 136 та їхніх батьків проти закриття цього навчального закладу. Вони запобігли закриттю навчального закладу, довівши місцевій владі необхідність повноцінного функціонування школи.
Окрім цього, протестували і батьки української школи №111, яку також плануєься закрити. Вони погрожували самоспаленням.
Загалом у Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.