У Донецьку дружини шахтарів вимагали від губернатора підвищити зарплати. Бо до Януковича не доходить

Акценти
14 Лютого 2011, 15:05

Вони розгорнули транспаранти з вимогами: «Ні подорожчанням без підвищення соцстандартів!», «Вимагаємо віддати побутове вугілля за 2010 рік!», «Вимагаємо підвищення тарифних ставок для наших чоловіків!», «Вимагаємо прибрати копанки, вони роз’їдають наш Донбас!» та інші .

Організатор акції, голова громадської організації «Дружини шахтарів» Галина Лебедєва заявила, що приїхати до Донецька їх змусила безвихідь.

«Ми вимагаємо підвищення вже з лютого тарифних ставок для наших чоловіків-шахтарів і для працівників всієї України! Комунальні тарифи зросли в кілька разів, все дорожчає, їжа стає розкішшю. Ми вимагаємо: перш ніж щось підвищувати, потрібно підвищити зарплати, пенсії і не лише шахтарям», – заявила Лебедєва.

Вона підкреслила, що на акцію протесту в Донецьк жінок «не пускали, не хотіли, щоб ми їхали, перепони ставили все – від міліції до міського голови, щоб тільки ми не їхали в Донецьк».

«Ми обирали свого президента, тому що йому віримо. Але він не знає, що у нас в Шахтарську коїться. Якби він дізнався, у що перетворили наш Донбас, він, напевно, шкуру би зняв», – заявила Лебедєва. «Судячи з моїх запитів до Пшонки, Хорошковського, Мірошниченка та інших – відповідають одне й те саме … Наші біди до Президента не доходять, я впевнена на 1000 відсотків», – додала вона.

Лебедєва заявляє, що «вже рік і більше шахтарям не підвищують тарифні ставки». «Три-чотири тисячі гривень – це хіба нормальна зарплата для шахтаря?» – запитує вона. При цьому Лебедєва впевнена, що «на чолі вугільної промисловості стоять непрофесіонали»

«Нам міський голова пропонує купувати вугілля по 600 грн за тону з копанок. Всі, хто влаштував копанки – це бандити, які стали депутатами, копають, не боячись, при потуранні міліції, прокуратури. І правди домагатися марно. Ми вимагаємо закрити копанки, вони знищують наші селища», – заявила Лебедєва.

Крім того, вони вимагають створення робочих місць для молоді, якісного медичного обслуговування, а також виступають проти підвищення тарифів та пенсійного віку.

Всі свої вимоги дружини шахтарів з Шахтарська адресували голові Донецької облдержадміністрації Анатолію Близнюку.

Не дочекавшись протягом півгодини нікого з облдержадміністрацію, жінки заблокували вхід до «білого дому». Тільки після цього до них вийшов начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури В.Ішков. Він прийняв вимоги жінок і пообіцяв передати їх губернатору області Анатолію Близнюку, як тільки той повернеться з Києва, де перебуває у відрядженні.

Нагадаємо, на початку лютого на акцію протесту влаштували гірники шахти «Трудовська» державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», які вимагали покращення трудових умов і регулярної виплати зарплати.

91