У Донецьку більша частина чорнобильців згорнула протест за 1 млн від влади

12 Грудня 2011, 07:18

Увечері в наметове містечко прибув голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький, який провів переговори з ініціативною групою протестуючих. Після закінчення переговорів голова та представники протестувальників оголосили рішення про припинення голодування. Після чого почався демонтаж наметів, які демонтували самі чорнобильці за допомогою комунальних служб міста.

Губернатор гарантував чорнобильцям виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 500 тис. грн для вирішення найбільш нагальних проблем. Додатково 500 тис. виділять міста і райони області. Також для цих потреб будуть задіяні позабюджетні фонди. Шишацький також пообіцяв сприяти в наданні конкретної допомоги особливо нужденним чорнобильцям.

Кілька чорнобильців – членів Донецької обласної громадської організації «Чорнобиль Єдність» мають намір продовжити протестувати біля будівлі регіонального відділення Пенсійного Фонду України. Про це повідомив ветеран-чорнобилець Володимир Деркач.

За його словами, не всі учасники акції згодні з позицією лідера «Чорнобиль Єдність» Миколи Гончарова про припинення голодування.

«Кілька людей продовжать вночі», – сказав Деркач, але не уточнив, скільки осіб висловили бажання продовжити протест.

Крім того, 5 міліціонерів демонтували намет народного депутата України Анатолія Гриценко. Про це повідомив помічник Гриценка, голова Донецької обласної організації політичної партії «Громадянська позиція» Олександр Гевелев.

Він заявив, що правоохоронці «не мали права це робити», так як у наметі була офіційно зареєстрована приймальня Гриценка.

На думку Гевелева, міліція «здійснила правопорушення, зруйнувавши намет». На момент демонтажу в наметі перебувало 10 чорнобильців, які не побажали припинити акцію протесту.

Намет впав на 5 чорнобильців, які в момент її демонтажу залишалися всередині. Демонтаж намету тривав 50 хвилин.

Як повідомлялось, раніше 11 грудня місцева влада пропонувала згорнути акцію протесту в обмін на компенсацію пенсійних виплат за листопад-грудень цього року.

За його словами, Фомін пропонує компенсації близько 100 учасникам акції, і поки що виплати за листопад-грудень.

«Вони хочуть, аби було прийнято рішення зараз, а ми говоримо, що нам квапитися нема чого», – заявив Сумароков, відзначивши, що переговори ще не закінчені.

10 грудня «увесь день співробітники міліції «тероризували» чорнобильців: просили написати пояснювальні, що кожен з них ображав працівників управління Пенсійного фонду.

Працівники міліції пообіцяли «за кожним протоколом порушити або адміністративну, або якусь справу, і накласти мінімальний штраф 170 грн.», але учасники акції відмовилися підписувати протоколи.

9 грудня державні виконавці повідомили донецьким чорнобильцям, що їм подовжили термін, протягом якого вони мають демонтувати намети і припинити акцію протесту, на три дні – 10 години 13 грудня.

Нагадаємо, з середини листопада чорнобильці у Донецьку почали голодування, встановивши намети біля будівлі Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області. Люди вимагають, щоб їм виплачували пенсії у тому розмірі, який прописаний законом і підтверджений численними судовими рішеннями.

23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування чорнобильців.

Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, незважаючи на заборону суду.

27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції, насильно згорнули штабну палатку протестуючих інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало погано. Він помер в кареті «швидкої».