Як повідомили в ректораті ДоНУ, конкурс на заміщення вакантної посади ректора Донецького національного університету був оголошений Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у вересні поточного 2012 року, і для участі в конкурсі була подана лише одна заявка від кандидата юридичних наук Гринюка.
Раніше Гринюк обіймав посаду декана економіко-правового факультету ДонНУ.
Всі промовці на конференції позитивно відгукувалися про кандидата Гринюка і пропонували присутнім підтримати його кандидатуру на посаду ректора вишу, йдеться в повідомленні вишу.
Гринюка у своєму виступі також закликав підтримати і колишній ректор університету Володимир Шевченко.
У підсумку за Гринюка шляхом таємного голосування проголосували 266 осіб із 285 присутніх на конференції трудового колективу ДонНУ, причому тільки 7 бюлетенів було визнано недійсними.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки, спорту та молоді 16 серпня призначило Гринюка виконуючим обов'язки ректора ДонНУ, звільнивши з цієї посади Петра Єгорова.
29 липня 2010 року міністр науки і освіти України Дмитро Табачник, не одержавши від ректора ДонНУ академіка НАН України, Героя України Володимира Шевченка добровільної згоди на звільнення з посади, звільнив його своїм наказом. Замість Шевченка керівництво вишу було передано виконуючому обов'язки ректора Андрієві Кучко, який до цього обіймав посаду першого проректора ДонНУ.
2 серпня 2010 року профспілкові комітети працівників і студентів ДонНУ звернулися письмово до президента України та прем'єр-міністра України з проханням «вимагати від Табачника оголосити конкурс на заміщення посади ректора ДонНУ».
23 вересня 2010 ркоу до Донецька прибув заступник міністра освіти і науки України Євген Сулима, який представив активу університету нового в.о. ректора Єгорова, який до цього обіймав посаду декана обліково-фінансового факультету цього університету. Кучко був знятий з цієї посади.
23 листопада 2010 міністерство оголосило конкурс на посаду ректора ДонНУ. На посаду ректора свої кандидатури спочатку подали три людини – П. Єгоров, В.Шевченко, а також викладач ДонНУ Юрій Лисенко. Але потім Шевченко зняв свою кандидатуру, заявивши про погрози з боку органів місцевої влади та Міносвіти з вимоги не брати участь у конкурсі на ректора.
10 грудня 2010 року конференція трудового колективу ДонНУ обрала для затвердження міністерством на посаду ректора Лисенка.
17 грудня 2010 року Окружний адміністративний суд Києва за позовом професора Олександра Користіна заборонив Міносвіти укладати контракт з Лисенком. Тож Єгоров продовжував залишатися на посаді в. о. ректора ДонНУ.
Профспілковий комітет ДонНУ, який представляє інтереси понад 3 тис. осіб, неодноразово просив міністра освіти Табачника втрутитися в конфліктну ситуацію, що склалася у виші. Були відправлені кілька листів міністрові, в яких, зокрема, вказувалося про «численні порушення чинного законодавства України, які допускаються з боку виконуючого обов'язки ректора ДонНУ П.Єгорова». Профком вимагав від міністерства розірвати трудовий договір з в.о. ректора П.Єгорова.