«Із загальної кількості рішень, прийнятих обласною радою у 2012 році, 44,2% прийнято українською мовою, 55,8% –російською мовою. Документи в Донецькій обласній раді дублюванню не підлягають», – йдеться у відповіді.
Водночас у Луганській обласній раді, у відповідь на подібний запит повідомили, що відповідно до регламенту облради, «діловодство ведеться російською або українською мовою». Луганська облрада не змогла надати інформацію про відсоткове співвідношення документів російською і українською мовами.
Нагадаємо, у червні 2011 року Донецька облрада відмовилася надати російській мові статус регіональної.
Луганська облрада у травні минулого року фактично надала російській статусу регіональної, прийнявши рішення "Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин у Луганській області". Прокуратура Луганщини відмовилася оскаржувати це рішення облради.
3 липня, Верховна Рада 3 липня прийняла закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. Після цього в регіонах України почалися акції протестів проти закону.