Ректор Дніпропетровського державного аграрного університету (ДДАУ) Анатолій Кобець повідомив, що завдяки втручанню голови ОДА Дмитра Колеснікова та віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула була прийнята модель реорганізації трьох закладів освіти.
"Суть цієї моделі полягає в тому, що в Дніпропетровську буде створено аграрно-економічний університет не шляхом ліквідації трьох вишів, а шляхом приєднання до ДДАУ митної та фінансової академій, – наголосив він. – Таким чином, багаторічна історія цих закладів освіти буде збережена та продовжена".
Анатолій Кобець додав, що новостворений Дніпропетровський аграрно-економічний університет складатиметься з 3 самостійних структурних підрозділів зі своїми юридичними правами, рахунками тощо.
Скорочень не буде: за кожним структурним підрозділом збережеться науково-педагогічний персонал, який сьогодні працює. Збережеться і ліцензований обсяг набору фахівців, який є в кожному виші, і обсяг держзамовлення.
"Така модель реорганізації дозволить протягом найближчих років органічно злитися трьом вишам і вирости в новий проект", – вважає ректор Аграрної академії.
За словами ректора Дніпропетровської державної фінансової академії Наталі Редіної, у всіх великих регіонах України є економічні університети. І Дніпропетровщині теж необхідний такий університет.
"Об’єднання вишів дозволить сконцентрувати всі наукові сили в одному навчальному закладі, а отже – підвищити якість освіти. З точки зору молоді створення такого вишу – це хороша перспектива", – сказала вона.
Як повідомлялось, відповідно до розпорядження від 26 червня Міносвіти вирішило об’єднати Дніпропетровський державний аграрний університет із Дніпропетровською державною фінансовою академією та Академією митної служби.
Проте 1 липня викладачі та студенти аграрного університету прийшли до будівлі Дніпропетровської обласної держадміністрації, виступаючи проти розпорядження. Акція протесту зібрала понад 2 тис. учасників.
3 липня викладачі і студенти університету знову пікетували обласну державну адміністрацію.
Читайте також: Об’єднання вишів спровокувало протести викладачів та студентів у чотирьох містах України.
На думку, голови комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич, влада об’єднує виші на підставі кулуарних домовленостей.