Серед вимог протестувальників до влади на Дніпропетровщині – припинення переслідування активістів протестних акцій, до центральної влади – повернення до Конституції 2004 року.
Близько тисячі людей з прапорами України скандували «Міліція з народом!», «Схід і Захід разом!», «Києве, ми з тобою». У руках вони тримали плакати з написами «Чому їхнє життя покращується, а наше – ні?», «Азаров уже «інтегрувався» в ЄС. А Янукович?», «Ні кривавій диктатурі!».
За словами громадського активіста, члена виконавчого комітету міжнародної організації «Друзі Землі Європи» Павла Хазана, під час подій біля облдержадміністрації минулої неділі були затримані, а потім засуджені до арештів громадські активісти, які не брали участі в силових акціях, зокрема Вадим Шебанов, який наразі проходить у справі як "організатор масових заворушень".
«Те, що відбулось у Дніпропетровську минулої неділі, збентежило не тільки Україну, а й увесь світ, особливо те, що один із переговорників, делегованих людьми, Вадим Шебанов був затриманий абсолютно незаконно. Ми повідомили про це всій організації «Друзі Землі» і почали «кібер-акцію». Упродовж цієї акції тільки в перший день в світі було зібрано понад 600 підписів. Люди були наскільки занепокоєні, що представник громадськості, «Зеленого світу» та «Третьої республіки» Вадим Шебанов нахабно й незаконно затриманий. Зараз від під домашнім арештом, але питання не вирішене. Ми бачимо, що в Дніпропетровську влада вирішила показати, що вона не зупиниться ні перед чим», – сказав Хазан.
У рамках традиційного віче прихильники євроінтеграції також організували флеш-моб «Я – крапля в океані». Близько півтисячі людей одночасно підняли вгору аркуші з намальованими краплинами води, створивши «океан єдності».
«Ми це робимо, аби підняти дух людей, аби показати, що ми разом, що кожен з нас може розраховувати один на одного», – сказала одна з організаторів флеш-мобу Марина.
Нагадаємо, що 26 січня в результаті протистояння учасників Народного віче, міліції й тітушок біля стін Дніпропетровської ОДА постраждали 10 осіб, четверо були госпіталізовані. Згодом тітушкам, які стріляли по учасниках віче з травматичної зброї, обіцяли заплатити по 100 гривень.
Організатори місцевого Майдану назвали штурм облдержадміністрації провокацією з боку влади, закликавши жителів міста «не брати участі у провокаціях, пов`язаних з так званим штурмом ОДА та інших «постановочних спектаклях», організованих групами провокаторів, частина з яких – немісцеві жителі». А 28 січня виявилося, що місцева влада обгородила Дніпропетровську ОДА колючим дротом.
Читайте також: Хроніка Дніпропетровського штурму