У Дніпропетровську протестують проти об’єднання вишів

3 Липня 2013, 10:11

На базі вузів передбачається створити Дніпропетровський державний економічний університет. Майно ДДАУ перейде зі сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства в управління Міністерства освіти і науки, пише "Коммерсантъ Украина".

Колектив ДДАУ вважає, що це не піде на користь їх університетові.

"Об'єднання може призвести до скорочення штату викладачів кафедр загальноосвітніх предметів, однакових у трьох вузах", – повідомив голова профкому ДДАУ Леонід Рудаков.

"Студентам це загрожує незатребуваністю їх як фахівців непрофільного вишу на ринку праці. Кому потрібен агроном, який закінчив економічний університет?" – підтримав його глава комітету у справах сім'ї та молоді вишу Владислав Яцук.

Трудовий колектив запитував першого заступника міністра освіти Євген Сулима: "Ми запитували його, яка вигода очікується від об'єднання, який виш буде базовим. Він або ухилявся від відповідей, або відповідав нечітко. Він дав чесне слово заступника міністра, що скорочень не буде. Але хіба це гарантії?"

У Мінагрополітики, що в їхньому управлінні перебуває наразі 21 вища школа. Передачу навчальних закладів до компетенції Міносвіти і їхнього злиття з іншими вишами у відомстві коментують стримано.

"Я не можу розмірковувати про це з обов'язку служби, – сказав директор департаменту науково-освітнього забезпечення Сергій Кадигроб. – Ясно одне треба зберігати аграрну освіту, оскільки це показник економічного розвитку держави".

Нагадаємо, Кабінет міністрів ухвалив рішення про об'єднання двох одеських вишів – Національної академії харчових технологій і Аграрного університету.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник пояснював, що через об'єднання цих двох одеських вишів вдасться забезпечити підготовку фахівців, що працюють в аграрній і переробній сферах сільського господарства, в одному університеті. Втім, студенти та викладачі аграрного вузу заявили, що метою злиття є заволодіння майном і земельними ділянками університету і почали пікетувати Одеську ОДА. В результаті Євген Сулима приїхав  до Одеси і повідомив про скасування рішення про укрупнення одеських вузів. 

Раніше проти об'єднання протестували Львівський національний університет ветеринарної медицини та Львівський національний аграрний університет.