У Дніпропетровську півсотні переселенців з Донбасу мітингували проти «виборів» терористів

2 Листопада 2014, 21:16

У Дніпропетровську орієнтовно півсотні переселенців з Донбасу вийшли на Європейську площу, щоб заявити свій протест проти «фейкових» виборів, призначених сепаратистами з «ДНР» і «ЛНР» на 2 листопада.

Таким чином учасники мітингу приєдналися до марафону «Донбас проти терору і нелегітимних виборів», який проходить у восьми крупних містах України.

За словами ініціатора акції Дар'ї Кропиви, вони познайомилися і організувалися в соціальних мережах, а потім вирішили разом вийти на площі і заявити, що Донбас – це Україна, а також закликати своїх земляків, які залишилися на батьківщині, ігнорувати псевдовибори.

«Ми хочемо продемонструвати, що в Донецькій і Луганській областях дуже багато патріотів і ми хочемо жити в Україні, хочемо повернутися додому в український Донбас. Ми не будемо голосувати на псевдовиборах і підкорятися уряду «ДНР».

Учасники акції, в тому числі і діти, тримали в руках плакати з написами «Донбас – це Україна», «Ні нелегітимним виборам», «Дядя Путін, хочу додому!» Біля будівлі Пасажу вони розгорнули великий синьо-жовтий прапор. Активісти скандували «Донбас не голосує, Донбас протестує» і хором виконували державний гімн України. Діти переселенців написали крейдою на асфальті: «Донбас – це Україна!».

«Ми вирішили сказати «ні» нелегітимним виборам на Донбасі. Також ми хочемо підтримати наших земляків, які знаходяться там і яких фактично під дулом автомата змушують голосувати. Ми хочемо зупинити те, що відбувається зараз на Донбасі, ми хочемо, щоб там знову запанував мир», – сказала журналістам Наталія з Донецька.

За її словами, російські ЗМІ спотворюють події в Донбасі і подають їх так, ніби все населення Донбасу підтримує сепаратистів.

Як відомо, сьогодні у терористичних "ДНР" та "ЛНР" відбуваються псевдовибори.

Журналісти повідомляють, що поряд із "виборчкомами" бойовики організували продаж овочів за "акційними цінами". Водночас, як повідомляють місцеві видання, ці продукти харчування були завезені напередодні "гуманітарним конвоєм".

Водночас, Служба безпеки України вже почала кримінальне провадження через псевдовибори на Донбасі. Окрім того, СБУ обіцяє оголосити персонами нон-грата "іноземних спостерігачів" на псевдо виборах.