Правоохоронці з’ясували, що цей підрозділ мав займатися утилізацією сільськогосподарських отрутохімікатів. За звітними документами, упродовж трьох останніх років у області ліквідовано понад 300 тонн отрути: хімікати вивезені на спецкомбінат до Сумської області, будівлі складів демонтовані, а на їхньому місці знято та вивезено 20 сантиметровий шар ґрунту.
За словами заступника начальника обласного управління з боротьби з економічною злочинністю Олега Золотоноша, насправді загони з утилізації з’являлись хіба на 10 складах з 40 існуючих, проте й там роботи до кінця не доведено.
Слова правоохоронців підтверджують і в екологічній інспекції. Інформацію щодо розташування та завантаження складів у екологів ніхто не запитував, розповів завідувач сектором оперативно-екологічного контролю Микола Солодушко.
За його словами, влаштована перевірка довела, що майже усі склади з отрутою залишились на місці, а під виглядом отрутохімікатів чомусь вивозились мінеральні добрива.
При чому, за словами Солодушка, й досі невідомо куди поділись небезпечні речовини з тих складів, де робити таки починали, адже правоохоронці довели, що до сумського комбінату їх так і не довезли.
Справа щодо посадовців МНС вже передана до суду. Правоохоронці визначаються щодо відповідальності тих чиновників, які були розпорядниками виділених на утилізацію коштів і мали контролювати їхнє використання.