У Дніпропетровській області чиновники незаконно роздали землі на 5,5 млн грн

Акценти
27 Листопада 2012, 10:18

Як повідомляють в обласній прокуратурі, голова та секретар земельної комісії незаконно склали і видали завідомо неправдиві документи – рішення сесії сільради про передачу у власність громадянам 124 земельних ділянок. Голова сільради знаючи, що громадяни із заявами про видачу їм земельних ділянок не зверталися, а рішення про відведення цих ділянок сесією сільради ніколи не приймалися, зазначені документи все-таки підписав.

«Всі ділянки розташовані за межами населеного пункту, тому повноважень на розпорядження ними голова сільради не мав. На основі цих документів були видані 124 державні акти на право власності на земельні ділянки. Начальник відділу Держкомзему, зловживаючи службовим становищем, підписав їх. Крім того, прокуратурою області спільно з УДСБЕЗ ГУМВС області задокументовано отримання начальником відділу Держкомзему хабара в сумі близько 5 тис доларів США», – йдеться в повідомленні.

Прес-служба зазначає, що прокуратура Дніпропетровської області завершила розслідування і направила до суду кримінальну справу за обвинуваченням начальника відділу Держкомзему одного з районів області в одержанні хабара службовою особою, яка займає відповідальне становище та зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за ч. 3 ст. 368 та ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України, голови сільради – у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах і службовій підробці, що спричинило тяжкі наслідки ч.5 ст.191 та ч.2 ст.366 КК. Звинувачення пред’явлене голові і секретарю земельної комісії у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах, службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки та використанні підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб за ч.5 ст.191, ч.2 ст.366 і ч. 3 ст.358 КК України.

Санкціями зазначених статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

До суду начальник відділу Держкомзему випущений під заставу, голова сільради перебуває під підпискою про невиїзд, голова та секретар земельної комісії утримуватись під вартою.

90