У Держприкордонслужбі розповіли, що загрожує морякам «Норда» за спробу незаконно залишити Україну

20 Квітня 2018, 20:33

Члени екіпажу кримського судна «Норд» можуть отримати штраф за спробу незаконно виїхати за територію Україну. Про це у п’ятницю, 20 квітня, повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

 

«Вони фактично скоїли правопорушення. Воно ніяких обмежень в праві пересування або у праві виїзду за кордон не передбачає. Ми сумніваємося, що російські паспорти були видані на законних підставах. Документи ми вилучили і склали протоколи про адміністративне правопорушення. Їм загрожує штраф. Буде його стягнуто чи ні, вирішуватиме суд», – сказав Слободян.

 

Як повідомлялось, двоє членів затриманого напередодні кримського судна «Норд» у четвер, 19 квітня, за паспортами громадян Російської Федерації обманним шляхом виїхали на територію Білорусі.

 

Згодом прикордонна служба України відмовила у виїзді ще 7 громадянам України – членам команди судна «Норд», які надали на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, вилучила їх та склала протоколи про чергову спробу незаконного порушення державного кордону України.

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу

 

Крім того, 8 квітня Держприкордонслужба України заявила, що представники Генерального консульства Росії намагалися вивезти команду "Норда" в Росію. 9 квітня стало відомо, що команда кримського судна вдруге намагалися покинути територію України.