У відомстві нагадали, що співробітники Європейської організації ядерних досліджень за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері виявили найменшу частку – бозон Хіггса.
«Ми пишаємося, що до цього найбільшого відкриття століття причетні й українські вчені. Надзвичайно важливо, що ключовий елемент системи – спеціальний детектор – був успішно розроблений і створений завдяки відкриттю вченими вітчизняного Інституту монокристалів унікального сцинтилятора (PWO), що дозволив реєструвати високоенергетичні частинки і, власне, бозон Хіггса», – заявив Семиноженко.
Він підкреслив, що до практичної реалізації проекту сотні українських вчених брали участь у розробці. «І сьогодні в команді ядерників, яка нещодавно завдяки адронному коллайдеру відкрила бозон Хіггса, працюють 46 вітчизняних науковців», – додав Семиноженко.
Він вказав, що присудження Нобелівської премії за це відкриття – це також є визнанням досягнень вітчизняної науки.
Як відомо, Великий адронний колайдер— найбільший у світі підземний круговий прискорювач елементарних часток, був створений Європейською радою з ядерних досліджень. Це лабораторія для вивчення взаємодії найменших частинок і процесів, які викликають ці взаємодії.
У ЦЕРН за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері було виявлено бозон Хіггса – «частинка Бога». Згідно із сучасною теорією елементарних частинок, саме завдяки цьому елементу вся матерія нашого Всесвіту набула певної маси, а, значить, і фізичного існування.
Україна співпрацює з ЦЕРН з 1993 року . 3 жовтня 2013 року Україна і ЦЕРН підписали Угоду про надання нашій державі статусу асоційованого члена.